Lynet85 Posted July 14, 2022 Posted July 14, 2022 (edited) Hei Har en 2010mod 2.0 diesel 140hk, der det har lekket ut gass, var på service i dag og fikk sjekket systemet og etterfylt gass, men fikk en diagnose tilbake at det var lekkasje i lavtrykksrør ut fra AC kompressor og lekkasje innvendig i bil. Beskjeden jeg fikk var at AC radiator, rør innvendig i bil samt AC lavtrykksrør må byttes for å få tettet anlegget og reparasjonerpå dette ble estimert til ca 20k. På vei hjem rett etter å hatt bilen på verksted (ca 25min kjøretur) så begynner det å ryke fra motorrommet og lukte svidd gummi, når jeg fikk parkert hjemme så fant jeg ut lukten var fra reima til AC kompressoren der den var gått varm og slitt. Reima er under et halvt år gammel og ble skiftet samtidig da reg.reim og vannpumpa ble skiftet. Verkstedet nekter for at de har kunne gjort noe som helst for at dette kunne skje, men må si at det er veldig mystisk at reima går varm og ryker etter å hva vært på verksted når denne delen er noe som ble sjekket på verkstedet. Clutchen på ac kompressoren får jeg snurret på, men hjulet får jeg ikke snurret på i det hele tatt. Noen som har tips til hva som kunne ha hendt eller hva jeg burde gjøre for å løse dette? Edited July 14, 2022 by Lynet85
grcossie Posted July 14, 2022 Posted July 14, 2022 Her har ac kompressor skjært seg. Kan ha vært for lite olje pga lekkasje
Lynet85 Posted July 14, 2022 Author Posted July 14, 2022 ingen lekkasje eller olje i området jeg kunne se Alt funket fint unntatt at AC var som å bli pustet på av en hund da bilen ble levert til verksted, ingen ulyd, lekkasjer eller andre feil. Etter verksted holder hele bilen på å ta fyr og når jeg tar kontakt med verkstedet så hånflirer kundebehandler av meg. Sant skal sies så har jeg hatt mange rare erfaringer med det Ford verkstedet der tidligere.
grcossie Posted July 14, 2022 Posted July 14, 2022 Hvet du hvordan de sjekket for lekkasje? Har de trykktestet med nitrogen eller ac gass og spor stoff ?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now