Lennart Bildengjerdingen Posted June 6, 2022 Posted June 6, 2022 Har en 2007 Hobby T 650 FLC Siesta bygget på Ford Transit med bakhjulstrekk og tvilling. Har problem med blinklys på tilhenger. Når jeg slår på blinklys til V eller H så lyser begge blinklys på hengeren mens det blinklys som jeg har gitt signal blinker (litt). Har sjekket alt på tilhenger og funnet i orden. Når jeg sjekker i tilhengerkontakt (13 pol) så har jeg 10.5 V i Høyre pinne når jeg bruker Venstre blinklys og omvent. Det kan også se ut som at det veksler mellom 10.5 og 12 v på den pinnen som skal blunke, likt på begge sider. Jeg har også 1.9 v på H og V pinne når all strøm og tenning er slått av. Er det tilhengerkontaktmodulen som har feilen? Ønsker ikke å kjøpe den ny når jeg ikke vet om det er der feilen ligger.
grcossie Posted June 6, 2022 Posted June 6, 2022 Har byttet mangen av tilhenger modulene på disse med div feil
Lennart Bildengjerdingen Posted June 6, 2022 Author Posted June 6, 2022 (edited) 4 timer siden, skrev grcossie: Har byttet mangen av tilhenger modulene på disse med div feil Kan Ford skaffe denne og har du en formening om pris? Edited June 6, 2022 by Lennart Bildengjerdingen
grcossie Posted June 6, 2022 Posted June 6, 2022 Mener du kunn får den ilag med ledningsnettet og er nokså dyr, tror du kan få den uorg også
Lennart Bildengjerdingen Posted June 6, 2022 Author Posted June 6, 2022 1 time siden, skrev grcossie: Mener du kunn får den ilag med ledningsnettet og er nokså dyr, tror du kan få den uorg også Har funnet den på ebay i England men de sender ikke til Norge. Koster 60 pund + frakt.
grcossie Posted June 6, 2022 Posted June 6, 2022 Har her, men er og med leningsnett https://www.haagen.no/tilhengerfeste/ledningssett/
Lennart Bildengjerdingen Posted June 6, 2022 Author Posted June 6, 2022 1 time siden, skrev grcossie: De har løse moduler ser jeg nå, under tilbehør Takk så lenge.
Lennart Bildengjerdingen Posted June 17, 2022 Author Posted June 17, 2022 På 7.6.2022 den 0.05, skrev Lennart Bildengjerdingen: Takk så lenge. Nå har jeg kjøpt ny modul hos Ford uten at det ble noen forandring, hva kan være feil? Jeg tror modulen får feil impulser fra styreenheten. Nå har jeg sjekket kabling under bilen uten å finne noen skader, demontert kontakt bak før den siste kabelen til hengerkontakta, samme feilen der.
Lennart Bildengjerdingen Posted June 17, 2022 Author Posted June 17, 2022 1 time siden, skrev grcossie: Har du fått initialisert modul ? Nå kommer min forstand til veggs, hva betyr det?
grcossie Posted June 18, 2022 Posted June 18, 2022 Programert modul til bil, mulig det går uten på de
Lennart Bildengjerdingen Posted June 18, 2022 Author Posted June 18, 2022 5 timer siden, skrev grcossie: Programert modul til bil, mulig det går uten på de Takk, er det noe som gjøres fra odb kontakten?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now