grcossie Posted April 12 Posted April 12 3 timer siden, skrev kje: Mener du en målepinne på hver av de 2 inni kontakten? Det skal vel ikke være kontiunitet mellom dem? Ja slik. Det skal være en motstand over clutchen, da den er en forbruker. Mål ohm
kje Posted April 12 Author Posted April 12 2 hours ago, grcossie said: Ja slik. Det skal være en motstand over clutchen, da den er en forbruker. Mål ohm Ok, hvor mange ohm skal det være?
grcossie Posted April 12 Posted April 12 Har ikke talla der, er ikke oppgitt noe tall på det, får se hva du måler der
kje Posted April 12 Author Posted April 12 23 minutes ago, grcossie said: Har ikke talla der, er ikke oppgitt noe tall på det, får se hva du måler der Ok men blir jeg noe klokere av å måle ohm da? Det er veldig vanskelig å komme til den kontakten som er på clutchen. Er det noe jeg kan demontere for å komme lettere til?
grcossie Posted April 13 Posted April 13 Visst du ikke har motstand, så har du brudd i kretsen. Kommer vell bedre til fra undersida
kje Posted April 22 Author Posted April 22 (edited) On 4/13/2025 at 4:54 PM, grcossie said: Visst du ikke har motstand, så har du brudd i kretsen. Kommer vell bedre til fra undersida Kan jeg teste om kompressor fungerer ved å mate clutch kontakten med 12volt pluss og minus på hver pin? Når jeg tar ut reléet og jumper er det spenning i clutch kontakten. Men hvorfor må jeg jumpe kontakten for at det skal være spenning? Jeg har byttet relé så det skulle jo være iorden. Kan det være noe annet? Edited April 22 by kje
grcossie Posted April 22 Posted April 22 5 timer siden, skrev kje: Kan jeg teste om kompressor fungerer ved å mate clutch kontakten med 12volt pluss og minus på hver pin? Når jeg tar ut reléet og jumper er det spenning i clutch kontakten. Men hvorfor må jeg jumpe kontakten for at det skal være spenning? Jeg har byttet relé så det skulle jo være iorden. Kan det være noe annet? Ja det kan du, Releèt blir styrtav inngåenede signal fra trykkbryter og utetemp bla.
kje Posted April 22 Author Posted April 22 (edited) 18 hours ago, grcossie said: Ja det kan du, Releèt blir styrtav inngåenede signal fra trykkbryter og utetemp bla. I og med at jeg hadde den på ac kontroll der de sa at det var tilstrekkelig med gass kan jeg vel utelukke lekkasje i kondenser? Hva kan jeg demontere for å komme lettere til clutch kontakten? Hvor ender de 2 små kontaktene i releholderen? Edited Wednesday at 08:50 AM by kje
grcossie Posted Wednesday at 06:46 PM Posted Wednesday at 06:46 PM Du måler i konyakten som sitter på oppsiden av kompressor. Den ene tynne til rele, er pluss og kommer fra en sikring, den andre er minus og styresignal fra pcm (motorstyring)
kje Posted Thursday at 07:40 AM Author Posted Thursday at 07:40 AM 12 hours ago, grcossie said: Du måler i konyakten som sitter på oppsiden av kompressor. Den ene tynne til rele, er pluss og kommer fra en sikring, den andre er minus og styresignal fra pcm (motorstyring) Ja men det er utrolig vanskelig å komme til kontakten. Jeg får såvidt tatt kontakten ut og inn. Må nok demontere noe for å kunne måle der. Den tynne til relé som er pluss er iorden. Jeg kunne sjekket om det er brudd i den andre som er minus og styresignal til pcm. Hvor i pcm ender den opp? Er det pcm som er Framfor venstre forhjul, bakom locari skjerm (plast innerskjerm)? Her?
grcossie Posted Thursday at 02:44 PM Posted Thursday at 02:44 PM stemmer med pcm der, ser ut som det er mitre kontakt, får ikke lagt inn bilde der så vanskelig å forklare hvilket stikk, men visst du tar av kontakten og ser inn i den og holder den med de tykke stikkene ned, så er det første rekka med små stikk og nr 2 fra venstre
kje Posted Sunday at 08:35 PM Author Posted Sunday at 08:35 PM On 4/24/2025 at 4:44 PM, grcossie said: stemmer med pcm der, ser ut som det er mitre kontakt, får ikke lagt inn bilde der så vanskelig å forklare hvilket stikk, men visst du tar av kontakten og ser inn i den og holder den med de tykke stikkene ned, så er det første rekka med små stikk og nr 2 fra venstre Er det her du mener?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now