Locasto Posted August 14, 2014 Posted August 14, 2014 Hei.Tittelen forklarer problemet. Dette har vart et års tid nå, og i ferien stoppet bilen helt under kjøring og ville ikke starte. Tauing til verksted. Det viste seg at det var en matepumpe til dieseltilførselen (altså ikke dieselpumpa) som var gåen. Denne ble skiftet og bilen startet og gikk igjen. Problemene med dårlig trekkraft i motbakkene var der imidlertid fremdeles. I en bakke der jeg tidligere på slutten av og til måtte ned fra 5. til 4. , klarte jeg nå såvidt å komme opp i 3.....Det virker som om det er verst når bilen er kald.En ny tur til verkstedet hjalp ikke annet at de eliminerte tett eksos. De registrerte også at turboen gikk rundt, men sjekket ikke trykket.Det ble antydet at denne modellen hadde en dieselpumpe fra Bosch som det hadde vært den del trøbbel med. Er det noen her som har opplevd eller hørt om samme symtomer, og hva var i såfall årsaken til det hele?
Punter Posted September 8, 2014 Posted September 8, 2014 Hei.Tittelen forklarer problemet. Dette har vart et års tid nå, og i ferien stoppet bilen helt under kjøring og ville ikke starte. Tauing til verksted. Det viste seg at det var en matepumpe til dieseltilførselen (altså ikke dieselpumpa) som var gåen. Denne ble skiftet og bilen startet og gikk igjen. Problemene med dårlig trekkraft i motbakkene var der imidlertid fremdeles. I en bakke der jeg tidligere på slutten av og til måtte ned fra 5. til 4. , klarte jeg nå såvidt å komme opp i 3.....Det virker som om det er verst når bilen er kald.En ny tur til verkstedet hjalp ikke annet at de eliminerte tett eksos. De registrerte også at turboen gikk rundt, men sjekket ikke trykket.Det ble antydet at denne modellen hadde en dieselpumpe fra Bosch som det hadde vært den del trøbbel med. Er det noen her som har opplevd eller hørt om samme symtomer, og hva var i såfall årsaken til det hele?Hei ! Hadde for noen år siden problemer med trekkraft, såpass at jeg lurte på om turboen var gåen. Det viste seg heldigvis at det var bare et hull i en slange.Men har du ingen% '11 Focus 2,0 TDCI 140 hk '02 Mondeo 2,0 Ghia TDCI 130hk(solgt) '00 Mondeo 1,8 Trend (solgt) '84 Granada 2.3 L jubileum (solgt) '97 Escort Si 1.6 ( solgt ) '87 Xr3i ( solgt ) '79 Granada 2.8 ( R.I.P ) '78 Granada 2.3 automat ( R.I.P )
packs Posted September 8, 2014 Posted September 8, 2014 hva slags verksted har du hatt bilen på?håper ikke du betalte for jobben. finn et skikkelig verksted som kan disse bilene så finner de nok ut av det uten for mye synsing og unødvendige delebytter.starte med et diagnoseapperat kanskje. ------------------------------------------------------------------- Escort MK5a, 91mod, 2.0 zetec
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now