Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei, er det noen her på forumet som har handlet obdII kabel + sw fra f.eks alibaba.com eller lignende steder?

 

egentlig er jeg på jakt etter en kabel som passer til VW, Ford og chevrolet, bare ved å bytte sw på pc f.eks.. finnes dette tro?

mvh Freddy

2003 modell Ford Mondeo 2.0 TDCI GHIA (konebil)

2009 modell Ford Mondeo Titanium X 140hk

2001 modell Solifer S9 campingvogn

Posted

du har ikke vurdert sånn obd2 blåtann sak(fra DX.com f.eks) og laste ned en app på telefonen din? en på jobben har gjort det. du får lest ut koder og slettet og dataliste når motor går etc.

Posted

De fleste ELM327-klonene (USB eller BT) fra Kina funker bra til OBD2, altså basic feilkoder og motordata. Samme software uansett merke, dette er standardiserte greier. Min billigkabel og gratis software har kommunisert med alle biler etter 2000 jeg har prøvd.

 

Skal du gjøre grundigere diagnose og programmering trenger du merkespesifikk software og ofte kabel fra samme leverandør.

Mk6 XR3i Cab. || Mk1 XR2 CVH || Escort mk3 Zetec || Fiesta mk1 Kent Mikuni || Og en Puma :unsure:
'11 BMW 525d || '13 Yamaha XJ6N
Originaldeler, remixed.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...