MeysV Posted March 20, 2013 Posted March 20, 2013 Hei Jeg lurer på om det er noen som bor på øst-landet som kunne ha hjulpet meg litt med bytting av termostaten i mondeoen min Jeg er uerfaren og skulle hatt noen som kunne ha hjulpet meg litt Hadde satt utrolig stor pris på det Samtidig hadde det vært fint om noen kunne si meg hvor jeg kan åpne radiatoren min så jeg får tømt ut den gamle kjøleveska og få sjekke etter noe jeg tror kan være en lekasje... Min far sier at det skal sitte en skrue UNDER radiatoren som jeg må skru ut men finner ingen. Alt jeg fant var en stjerneskrue på den ene siden nede på radiatoren som jeg tror det kan være Motoren er en 2,0 GLX 16v fra 1993 Vegard Løkken - If I Had Asked People What They Wanted, They Would Have Said Faster Horses!
kimsa Posted March 21, 2013 Posted March 21, 2013 Å bytte termostat er kjempe enkelt på den bilen, men kan sikkert hjelpe deg om du ønsker det. Vi bor jo ganske nerme hverandre. Det sitter tre skruer på temostathuset, og når de er ute er det bare å slenge inn en ny. Det er ett lite spor i den som gjør att du ikke kan montere den feil. Ny pakning og skru sammen att. FERDIG!!! Mesteparten av kjøleveska forsvinner når du bytter termostat. Om du tror du har en liten lakkasje kan du forsøke å helle på radiatortetting på toppen av radiatoren din. Om det er radiatoren som lekker kan du være heldig å få den tett bare av det middelet. MvhKim-André Prosjekttråd: Min mondeo mk2Min gamle mondeo mk3Min gamle mondeo mk1
MeysV Posted March 23, 2013 Author Posted March 23, 2013 Tusen Takk for hjelpen i dag Kim Vegard Løkken - If I Had Asked People What They Wanted, They Would Have Said Faster Horses!
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now