balltusen Posted January 7, 2011 Posted January 7, 2011 Hei på dere. Jeg har fåt en merkelig lyd høyre side bak på min mondeo trend 2001 mod. Det som er så merkelig er at denne lyden oppstår bare et sted da jeg kjører hjem i fra jobben . Jeg har da kjørt i ca 1 min opp en slakk bakke og skal svinge normalt til høyre inn på hoved veien. Dette skjer hver eneste gang på samme sted . Hva er det som virkelig skjer her da? lyden er der i bare 1 sekund og så blir den borte for godt. Det høres helt ****** ut mildt sakt!! Det skarngler ikke,men bare skraper i det ene sekundet. Tenkte litt på fjæra,men da skulle vel lyden ha kommet andre steder på veien også?? Ingen varsellamper lyser heller. alt ok. Er det noe som har vært borti dette før?????? hilsen balltusen
Kverna Posted January 7, 2011 Posted January 7, 2011 Høres det ut som grus imellom skive og caliper, evt. skive og bremseskjold ? Eller hvordan vil du beskrive lyden ? Er bilen lav, eller har veien en skulder akkurat der ? Min fotoblogg
balltusen Posted January 7, 2011 Author Posted January 7, 2011 hei. lyden hører ut som om du eksempel bremseklossene går på jærnet . Men det er ikke tilfelle altså. bilen er ikke lav. Skal sjekke fra jobben i dag,men jeg lurer på om det har noe med det skrallesettet som jeg har i baggen bak i bilen? men gir tilbakemelding senere i dag. Merkelige greier spør du meg......tror ikke det er det da,men skal sjekke. Mener det ikke er noe kant der jeg kjører,men skal sjekke i tilfelle det er kapselen min som tar borti. kommer tilbake!!
Kverna Posted January 7, 2011 Posted January 7, 2011 Prøv og kjør frem og tilbake over stedet og se om lyden fortsatt kommer, eller om det kun er feks i en bestemt hastighet. Da kan du også stoppe bilen for å se om noe tar nedi feks. Eller bare kjøre en annen vei, problem solved Min fotoblogg
balltusen Posted January 7, 2011 Author Posted January 7, 2011 drar fra jobben ved 19 tia. Må finne ut dette da jeg har full garanti ut hele februar. Vært litt flaut dersom det var noe simpelt i bagasjen da. Men skal sjekke etterpå.
balltusen Posted January 7, 2011 Author Posted January 7, 2011 hei. ja nå var lyden borte gitt. Enten så var det veiskulderen(som er måka nå) eller så var det rett å slett pipesettet jeg hadde liggende bak i mekke-bagen. Jeg var bekymret et stund nå kan man si. men skal dobbelsjekke i morgen,men tror alt er i orden nå.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now