Jump to content

Recommended Posts

Posted

Nei nå må de slutte med dette avgiftsmaset snart!!

Vi gjør jo pinade ikke annet en og betale avgifter i dette landet.

 

Må da være viktigere ting og ta seg til en dette tullet?

- Opel Omega 2.0 16V 1994

 

- Ford Fiesta 1.1L 1982

 

- Ford Mondeo 2.0 TDCI Ghia 2002 (x)

 

- Nissan 200SX S13 1992 (x)

 

- Ford Sierra 2.0 DOHC 1992 (x)

Posted

svarte *****, jeg blir så provosert. Skulle vært skuddpremie på han der altså. :mad2: :mad2:

“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”
― Jeremy Clarkson

Posted

De må ha for lite å gjøre som kan bruke tiden på å finne på slike ting...

 

Ifølge tolldirektøren er dette et stor problem, og koster samfunnet millioner av kroner i tapte avgifter. Eksempelvis kan 30 ekstra hesterkrefter bety en avgift på 60.000 kroner.

Høres ut som det forsvinner store summer i fra statskassa hvar gang noen kjøper en chip :twisted:.

 

Det er også mange måter å regne på.. Hadde det ikke vært mulig å trimme bilen uten å betale enorme summer i avgift, hadde ikke "hvermansen" trimmet bilen slik som i dag, kun ytterst få hadde tatt seg råde til dette. Det betyr at det er lite avgifter for staten å hente inn.

 

Hver gang "hvermansen" i dag kjøper en chip til 8-10.000kr får faktisk staten inn rundt 2000kr i moms..

 

- Hvis man først skal ilegge bot, bør den minst være på 75.000 kroner, sier han til Dagens Næringsliv.

Hva er det egentlig staten tenker om biler og bilister siden alt skal koste så sinnsykt. Det finnes jo både voldtektsmenn og narko selgere som har fått minder bøter en dette

Posted

Bra jeg har datasprut da å ikke CHIP, har heller ikke tukklet med orginal elektronikk, bare byttet den ut :D

 

Syns det er ganske utrolig at det er avgiftene som er problemet, og ikke det faktum at det er ulovlig.

Tidligere "joppa"

-77 Taunus 2.0

Posted

Det er nesten imponerende hvor mye kålrabi en person lire av seg. Hadde jeg ikke visst bedre, hadde jeg trodd det var 1.april. Tollvesenet kan legge innsatsen der det faktisk betyr noe. Ikke om Ola Nordmann har 20hk mer enn det som står i vognkortet i bilen sin.

 

Når det er sagt, så er jo hele engangsavgiftsystemet på bil noe forbanna tull! Utelukkende for å få inn mest mulig penger. Basere en avgift på teoretisk MAKS TOPPEFFEKT??

Posted

Til og med Lenin og Stalin hadde blitt spake i forhold til dagens "makt"!

- Opel Omega 2.0 16V 1994

 

- Ford Fiesta 1.1L 1982

 

- Ford Mondeo 2.0 TDCI Ghia 2002 (x)

 

- Nissan 200SX S13 1992 (x)

 

- Ford Sierra 2.0 DOHC 1992 (x)

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...