Jump to content

Recommended Posts

Posted

er det mye pes og bytte til dohc,har ohc motor i nå,må jeg bytte bak aksl og mellom aksel???mange sier at dohc motoren er svakere enn ohc,på vilke måtter da??????

Guest Hooligan
Posted

Du har nødt å bytte hele j***** ledningsnettet og da, noe drit. bare behold motoren du har i. Like godt, lettere og billigere og trimme den ;)

Posted
Du har nødt å bytte hele j***** ledningsnettet og da, noe drit. bare behold motoren du har i. Like godt, lettere og billigere og trimme den ;)

den tikker så ****** :P :P :P tror kamen har gått,justerte ventiler for en månde siden :rolleyes:

Posted

Du må bytte det aller meste av ledningsnett - også sikringsboksen i motorrommet.

Kan selvfølgelig trikses til. Tror det er mulig å kun bytte ledningsnett i forb. med motor og hjerne. Må da koble noe utenom. (Holder på med et slikt prosjekt for tiden - bilcross)

 

Mellomaksel må byttes dersom du bruker gearkasse fra DOCH.

 

DOCH'en har flere hester på papiret. Føles kanskje ikke fullt så rask som en IS, men dersom den er i orden er det et utrolig drag i den. Dreiemomentet er vesentlig høyere enn i IS motoren, og så har du maks dreiemoment på ca 2500omd. mot over 4000 på IS motor.

-11 S-Max 1.6TDCI Titanium
-99 Focus 1.4 5 dørs

x75 Opel Kadett C Coupe 1.2S, x85 Sierra 2.0L,
x95 Renault Laguna, x92 Scorpio Stv, x05 Focus II Stv
x06 S-Max 1.8TDCI Titanium

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...