KNAa Racing Posted February 19, 2009 Posted February 19, 2009 har escort t25,med chip og 5bars btr fra GGR,walbro pumpe,t3 turbo og bleed valve,lader ca 1,5bar..lurte på hvis jeg har satt på justerbar btr og større dyser og mere trykk selvfølgelig..lurer på om dette ville ha fungert?
Tore_TJ Posted February 19, 2009 Posted February 19, 2009 Ville nok heller gått for et nytt sprut så jeg var sikker på at det ble skikkelig..
tomnsr Posted February 23, 2009 Posted February 23, 2009 Tvilsomt, lambdasonden vil nok ødelegge den teorien.. Så fort den merker at det blir for feit blanding vil den vel kutte litt.
Helge Posted February 24, 2009 Posted February 24, 2009 Få den ombygget til datasprut med større turbo (les: T34/T35). Mange gode eksempler rundt om i landet. WOLF!!!
KNAa Racing Posted February 24, 2009 Author Posted February 24, 2009 Tvilsomt, lambdasonden vil nok ødelegge den teorien.. Så fort den merker at det blir for feit blanding vil den vel kutte litt. blandingen skulle vel ikke bli for feit.. når man øker bensin og turbotrykk riktig.derfor jeg lurer på dette,er at når jeg målte med bbl når den ble chippet,så regulerte den verdien hele tiden.slik at den var riktig uansett turtall osv.så vis jeg har montert større dyser,sammen med justerbar btr å øket trykket,sånn at man "lurer" chipen på en måte..hvis dere skjønner.. Få den ombygget til datasprut med større turbo (les: T34/T35). Mange gode eksempler rundt om i landet. lurte bare på om denne teorien ville ha fungert..har jeg skulle montert datasprut,har jeg ikke spurt om dette:)datasprut blir senere..
Fakeworth Posted February 24, 2009 Posted February 24, 2009 Du kan jo prøve, og fungerer det så gjør jeg det etter du har testa det ut.. -93 Sierra Cosworth STV 4x4 X: -94 Escort Cosworth HTT, -94 Escort cosworth T-25, -94 Escort cosworth T-34, 4x -90 Sierra 4x4 Cosworth, -91 Sierra Cosworth 2wd, - 89 Sierra Cosworth 2wd, -88 Sierra Cosworth 2wd -91 Scorpio Cosworth
Helge Posted February 24, 2009 Posted February 24, 2009 Du kan jo prøve, og fungerer det så gjør jeg det etter du har testa det ut.. ...og om det ikke fungerer så lykke til med det også... WOLF!!!
tomnsr Posted February 24, 2009 Posted February 24, 2009 Du er helt klart inne på noe her! hvor høyt bensintrykk tenke du på? og hvilke dyser? hva med MAP sensor?
Helge Posted February 24, 2009 Posted February 24, 2009 Ja, for det er jo MYE mulig dette er første gang noen tenker i disse baner Hva med tenningskurven? bare for å holde oss til det HELT elementære... WOLF!!!
KNAa Racing Posted February 25, 2009 Author Posted February 25, 2009 Du er helt klart inne på noe her! hvor høyt bensintrykk tenke du på? og hvilke dyser? hva med MAP sensor? må skaffe meg sierra 4x4 rail,montere trykkmåler,tenkte grønn dyser,map ble koblet ut når jeg chippet den..den registerer det på en annen måte..snakket med GGR anngående map sensor på T25,med den chipen skulle man lade 1,4,med orginal turbo..men den kutter på over en bar..koblet opp bbl,prøvde med og uten map,akkurat samme verdi,samt ikke kutt over 1 bar med den utkoplet..
Escort RST WRC Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 Vet du hvordan tenningen blir da, når du har map frakoblet?Sikker på at den er lik med og uten map? Kristian Løvland----------1989 Ford Sierra Cosworth 2wd Wolf Prosjekttråd her
Tore_TJ Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 Sorry å si det men sånn jallamekk synes jeg man kan prøve på en is-turbo eller noe man ikke har lagt ned særlig med penger i. Få gjort det skikkelig hos noen som kan det så sitter du igjen med en bil du kan glede deg over i stedet for en du må sitte å se konstant på bbl for at den ikke skal smelte..
KNAa Racing Posted February 25, 2009 Author Posted February 25, 2009 (edited) har IS det samme systemet som en T25 da? nei...blir vanskelig å få prøvd det da..men hvis folk ikke tåler at det spørres/diskuterer her, uten at det må kastes dritt, så skal jeg slutte med det.. har selfølgelig ikke tenkt å slenge på noe greier å lade/kjøre som f..har div. utstyr får å sjekke/måle slik at det ikke går galt.. har heller ikke tenkt å tatt ut 700hk! har nå rundt 300...mellom 300-350 kansje,derfor jeg tenkte å prøve..hvis det ikke fungerer,fjusk/tenningsbank,feil verdier osv..så monterer jeg det slik det var..men hvis man har fått til bra verdi på bbl, rett tenning osv. med litt mere turbotrykk og bensintrykk..så trenger man vel ikke å nistirre på bbl..har man justert et trykk så holder det seg der.. Edited February 25, 2009 by KNAa Racing
KNAa Racing Posted February 25, 2009 Author Posted February 25, 2009 Vet du hvordan tenningen blir da, når du har map frakoblet?Sikker på at den er lik med og uten map? tenningen er lik,er bankesensor..chipen regner jeg med er med også..
Tore_TJ Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 Var ikke ment som dritt men ta det for all del som du vil, lykke til.
Helge Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 (edited) Var ikke ment som dritt men ta det for all del som du vil, lykke til. Dette er heller ikke ment som dritt, men eg synes det er tragisk at nok en flott escos ska gå te hevlete grunnet håpløs utforsking!!! Ka tjene du på å gå løs på denne måten mot å gjøre det ordentlig første gang? Edited February 25, 2009 by Helge WOLF!!!
Escort RST WRC Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 (edited) tenningen er lik,er bankesensor..chipen regner jeg med er med også.. Har du fått avlesninger av tenningen oppover turtall med forskjellig belastning, turtall, trykk etc? Ja, bankesensor ja, men den regulerer bare tenningen snillere, bort fra bank, ikke til optimal tenning.Map-sensoren er jo en av giverene hjernen får signalene sine fra, til å kalkulere verdiene for tenning, åpningstider etc.Ville ikke tatt bort en så viktig giver, hvordan skal hjernen da vite hvor mye trykk du kjører?Og ut ifra det kunne regulere/kalkulere verdier ut i fra det? Edited February 25, 2009 by Escort RST WRC Kristian Løvland----------1989 Ford Sierra Cosworth 2wd Wolf Prosjekttråd her
armani Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 hvorfor kan man ikke bruke "vanlig" 2wd sprut på denne motoren? L6 hjerne osv? 2wd sierra cosworth
Escort RST WRC Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 Man kan det, er bare å bygge om Men de fleste velger å gå for nytt datasprut istede, pga kostnader etc. Kristian Løvland----------1989 Ford Sierra Cosworth 2wd Wolf Prosjekttråd her
Helge Posted February 25, 2009 Posted February 25, 2009 Du burde kanskje lese litt om hva han Stu har å si på området. Finnes noe her: http://www.fastfordmag.co.uk/page/fastford...=/Tech%20Guides Uansett lykke til! WOLF!!!
Tore_TJ Posted February 27, 2009 Posted February 27, 2009 Eller søk på t-25 tuning på passionford. Holdt på i over 2år for å utvikle trim til t-25 sprutet..
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now