Gulgen_rs Posted December 12, 2004 Posted December 12, 2004 Hei. jeg har tenkt å bygge turbo på min is, åsså har jeg tenkt å prøve å lage grenrøret selv. sveise bend å sånn er ikke noe problem da jeg er rørlegger.men den flensen som skal sitte på blokka, der man sveiser rørene på. både på blokka å den der man fester turboen. Noen som vet hvor man får tak i sånne?= Eller må man lage de å selv? på forhånd takk for alle svar
Guest Mr.Escort Posted December 12, 2004 Posted December 12, 2004 ta med pakning til turbo og eksos manifold til et firma som laserskjærer..de lager flenser for deg...F.eks laserdrift i skien. tlf 35503300
Guest pisko Posted December 12, 2004 Posted December 12, 2004 du kan jo bruke orginal manifoilen og kappe den slik at du bygger ifra orginal manifoilen til blokken. flens til turbo kan du sikkert få skjært ut på mål hos noen som mr escort nevnte eller lage selv, ikke så vanskelig tror jeg. en firkant med 4 hull i vert hjørne og et stort hull i midten. blir kanskje litt hobby, men skal sikkert kunne fungere og spare deg for litt penger.
Guest Mr.Escort Posted December 12, 2004 Posted December 12, 2004 bruke org manifold er jo igrunn ganske teit å sveise siden den er støpejern..seff går det ann å lage alt sjøl..det du trenger er en bit stål,vinkelkutter,skjærebrenner,rettfres og god tålmodighet(har selv gjort det)
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now