janbanan Posted February 24, 2009 Author Posted February 24, 2009 dette er det eneste jeg har nå, pga den står inni et hjørne med ca tre cm klaring til alle kanter nå.
Guest fordgutten Posted February 24, 2009 Posted February 24, 2009 dette er det eneste jeg har nå, pga den står inni et hjørne med ca tre cm klaring til alle kanter nå.er det slik den ser ut i dag, eller er det gammelt bilde?
janbanan Posted February 24, 2009 Author Posted February 24, 2009 bildet er vel tatt for et år sia eller noe, men bilen er ikke rørt på over to år.
janbanan Posted March 1, 2009 Author Posted March 1, 2009 jeg byr deg 8000kr litt lavt, men det er notert.
Vpower Posted March 1, 2009 Posted March 1, 2009 litt lavt, men det er notert.du kan jo ringe meg vist du vil ta en prat. 95803139
janbanan Posted March 4, 2009 Author Posted March 4, 2009 Er bare å kjøpe det Det følger forresten med tårnstag til motorrom også. Dette trenger ny lakk.Ubrukt K&N-innsatsfilter i original luftfilterboks.Panserhevere og panserlåser.Haynes Escort MK4 bok.
Guest hoem2k Posted March 4, 2009 Posted March 4, 2009 (edited) Er bare å kjøpe det Det følger forresten med tårnstag til motorrom også. Dette trenger ny lakk.Ubrukt K&N-innsatsfilter i original luftfilterboks.Panserhevere og panserlåser.Haynes Escort MK4 bok. Hvor mye er det som skal til for å få den kjørbar? Liksom det jeg vil vite, før jeg evt kjøper... Så jeg ikke kaster bort penger på noe ubrukelig ;pMye igjen av led.nett arbeid?? Edited March 4, 2009 by hoem2k
janbanan Posted March 22, 2009 Author Posted March 22, 2009 (edited) Jeg lar det gå ei budrunde fram til 1. april, så tar jeg en endelig avgjørelse hva jeg gjør.Har veldig lite lyst til å selge Men jo mer jeg tenker over det, jo mer innser jeg at jeg antagelig ikke ville brukt bilenuansett ettersom jeg kjøpte ny bil istedet for å få denne i gang igjen.Er på tide å gi slipp på den. Kosta meg altfor mye penger har den og. hehe. Jeg er fullstendig klar over at jeg kunne tjent mer penger ved å selge den i deler, men bilen var så god å kjøreat jeg ikke vil ødelegge den ved å dele den opp.Får heller håpe en ny eier kan få fikset den og få glede av bilen. Eneste jeg angrer på er at jeg ikke kjørte den mer den ene dagen jeg hadde prøveskilt på den. Kan også nevne at jeg har både vognkort og vrakmeldinga fra den originale RS Turbo'en som det ble plukket deler fra,så jeg tror det skal gå greit å få godkjent bilen.RS Turboen stod forøvrig oppført med 1997cc motor i vognkortet, mulig det betyr at denne kan godkjennes med f.eks en 2 liter zetec motor? Edited March 22, 2009 by janbanan
Torp Racing Posted March 22, 2009 Posted March 22, 2009 kan du beskrive hvor mye av det elektriske som står igjen
janbanan Posted March 22, 2009 Author Posted March 22, 2009 Motornettet er koblet opp. Varmeapparat må monteres igjen.Nettet er trukket inn til kupeen.Trenger koble til bensintank/bensinpumpe, alt av ledninger som skal til baklys/ryggelys/blinklys, varmetråder i bakrute.. Det er stort sett ferdig fram til dashbordet. Derfra og bakover må det kobles. (Ettersom dette er en gammel bil er det ikke stort å koble) Men ettersom jeg ikke har noe særlig peiling på det elektriske kan jeg ikke garantere at absolutt alt er koblet til. Elnettet er heller ikke "komplett", det må altså spleises med det eksisterende nettet innvendig.Istedet for å trekke det nye nettet hele veien til baklyktene klipte jeg det gamle nettet ca midt i bilen, så er det bare å skjøte de. Men som sagt, jeg veit ikke stort om det. Kan ikke forestille meg at det skal være noe problem for en som kan noe om det.
Torp Racing Posted March 22, 2009 Posted March 22, 2009 byr 9500 så sant det ikke er skyldige årsavgifter eller heftelser på den
Guest hoem2k Posted March 22, 2009 Posted March 22, 2009 byr 9500 så sant det ikke er skyldige årsavgifter eller heftelser på den 10.000 får du fra meg ....
janbanan Posted March 22, 2009 Author Posted March 22, 2009 Ikke skyldig årsavgifter eller heftelser nei Skiltene ble levert inn pga jeg stua bilen vekk og kjøpte ny bil istedet. Reg nr på Escorten var KF27430. RS Turboen var NE73130.Begge to norskregistrerte biler.
janbanan Posted March 31, 2009 Author Posted March 31, 2009 Kommer en som skal kikke på bilen i dag eller i morgen
janbanan Posted March 31, 2009 Author Posted March 31, 2009 Frist for salg av bil blir utsatt litt ettersom eventuell kjøper skulle ringe meg etter påske.
janbanan Posted April 16, 2009 Author Posted April 16, 2009 Bilen deles 1. mai dersom ingen vil ha hele bilen.
sonmic Posted April 16, 2009 Posted April 16, 2009 Bilen deles 1. mai dersom ingen vil ha hele bilen.Da vil jeg ha recaro stolene Ford Escort RS turbo S2 1986Link til bilen:Min RSTTheli (bandet mitt. Prog rock)
Krona Posted April 18, 2009 Posted April 18, 2009 (edited) Jeg har liggende komplett RS Turbo ledningsnett men hjerner evt hvis noen vil bygge opp denne bilen.Smal sak og bytte hele egentlig om man ikke vil fikse nettet som står i. Edited April 18, 2009 by Krona Ford Escort RS Turbo S1 Ford Escort RS Turbo S2 Ford Escort XR3i 1983 Ford Escort RS1600i 1985 replika Ford Escort 1.3 1981 Volkswagen splittbuss 1967
janbanan Posted April 26, 2009 Author Posted April 26, 2009 Da er bilen solgt Får håpe den lever et langt og lykkelig liv videre.
Recommended Posts