OleK Posted October 24, 2007 Posted October 24, 2007 hei og da var tiden inne for familiebil! har sett en del på mk3-mondeoer, og lurer da på om noen har noen erfaringer/tips og råd å komme med? faceliften kom vel i sent 2003 ettersom jeg har forstått? vil helst ha en bil som er nyere enn det da. har sett spesielt på en 2004 stasjonsvogn, 2.0 bensin, automat, beige, 170k km langkjørt, alufelger sommer/vinter, fullt servicehefte, en eier siden den var ny, litt riper her og der men ikke noe alvorlig. står til 145k på nermeste ford-forhandler, regner med at jeg får prutet den ned litt til. hva tror dere om dette? den har begynt å ruste på venstre bakdør, men dette var ikke noe problem å få dekket på garanti ifølge selger. hadde egentlig ikke lyst til å kjøpe fra forhandler, men tror dette kan være en grei bil. (og siden samboeren har kjørt fiesta mk5 som familiebil de siste 2 månedene begynner hun å bli litt lei....."litt" som i "understatement of the year"...... ) Cosworth!
Mondeo Power Posted October 24, 2007 Posted October 24, 2007 Spander på deg Norges Garanti om du kjøper fra forhandler.
Jonny N Posted October 24, 2007 Posted October 24, 2007 Du bør forsikre deg om at du får fikset rusta på garantien.Etter som jeg har forstått, så praktiseres dette veldig ulikt fra forhandler til forhandler.Alt fra å ikke fikse noe, til å skifte hele døra gratis!
OleK Posted October 24, 2007 Author Posted October 24, 2007 hva er norgesgaranti? hva dekkes, hvor lenge og hvor mye koster det ekstra? ifølge selger så var det bare å bestille time, levere bilen, få lånebil, hente bilen når rusta var borte... men skal ringe til verkstedavdelingen i morgen å sjekke dette... ligger kun 2 andre mondeoer på autodb med de specs som den jeg har tittet på og de ligger ca 50k (!) høyere i pris. dog noe penere i lakken... ellers da, noen kjente feil med bensinmotor og automatkasse? Cosworth!
Mondeo Power Posted October 24, 2007 Posted October 24, 2007 (edited) hva er norgesgaranti? hva dekkes, hvor lenge og hvor mye koster det ekstra? ifølge selger så var det bare å bestille time, levere bilen, få lånebil, hente bilen når rusta var borte... men skal ringe til verkstedavdelingen i morgen å sjekke dette... ligger kun 2 andre mondeoer på autodb med de specs som den jeg har tittet på og de ligger ca 50k (!) høyere i pris. dog noe penere i lakken... ellers da, noen kjente feil med bensinmotor og automatkasse? Det er en bruktbil garanti fra ford. Varierer litt med alder på bilen osv... men jeg kjøpte 2år/40000km når jeg kjøpte mondeo. Betalte vel 6-7000kr for den.Høres mye ut, men litt småfeil underveis blir fort mye penger. Eks: Bremser bak er jo et vanlig problem på mondeo mk3. Nye callipere, skiver og klosser + jobb er fort over 7000kr.På min bil har jeg tjent på det, har ikke hatt mange feil men det som har vært har kostet mye mer en det jeg betalte for Norges Garantien. Garantien er begrenset til å gjelde frem til bilen er 8 år gammel eller har kjørt 150.000 km Edited October 24, 2007 by Ove!
Espen Posted October 24, 2007 Posted October 24, 2007 For norges garanti kan ikke bilen ha gått over 150000km eller være over 7 år! Så går dårlig for din del olek! Mvh Espen - Ford Focus Titanium 2.0 TDCi 163hk stv. 2012 - - Ford Focus Titanium Sport 2010 - SOLGT FEBRUAR 2012 -
Guest Compom Posted October 25, 2007 Posted October 25, 2007 Rusten får du dekket. Dette er det Ford Norge som tar på sin kappe.
OleK Posted October 26, 2007 Author Posted October 26, 2007 blir vel å legge inn et bud i løpet av dagen ihvertfall Cosworth!
Guest svenno Posted October 26, 2007 Posted October 26, 2007 Heia denne får du før cirka 150000kr og det er en meget pen bil,er en dame som har hatt den før http://www.statssalg.no/index.php?current_...ars&id=1795
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now