Jump to content

cvh råder


Recommended Posts

Guest Alex_86
Posted (edited)

hvor er di billigste men beste rådene og lagere?.. tenkte ikke på ebay da.. men går det også

Edited by Alex_86
Posted

prisene er vell så si samme gjevnt over hele linja..

www.cosworth.info var billigst da jeg bestillte første gangen..

og gangen etter på bestilte jeg fra www.amber-performance.co.uk

 

men har ikke sammenligna di i det siste, men vill tro at du kanskje får den billigere på cosworth.info, da de er rimelig greie og mulig for og prute er til stede ;)

 

om ikke så er nokk ebay neste..

Posted

nå har du gjort om spørsmåle, din kødd :lol: nå får du meg til og se ut som en idiot, takk skall du ha :lol:

 

disse cvh rådene har jeg ikke sjekka så mye rundt, men har heller ikke sett mye annet en di rådene burton selger..

er vell de som har store deler av utsalget vill jeg tro... nå husker ikke jeg i farta om di har 2 forskjellige..

 

så lenge de er h profilerte så er de nokk sterke nokk ;)

lagrene holder vell myegodt samme kvalitet, så lenge du kjøper av samme material sammensettning.. blybronsje lager er vell det som sies og være best

Guest Alex_86
Posted (edited)

hehe, ja tenkte jo det var like greit. å gjøre om spm i stede for å lage en ny topic

 

til alle som lurer så spurte jeg om kam først. det hårball har svart på først der.

hva mener du med at di er h profilerte.. står det en h på di :huh: ?

 

 

samtidig, hva står det på org stemplene som er i rs motoren.. eller hvem lager dem??

Edited by Alex_86
Posted

h profil betyr at selve staken har en profil som ser ut som en H hvis du kutter den av.. skjønner? :)

 

burton er den eneste jeg har lagt merke til som selger h profil råder.. er på utkikk etter det selv.. forresten så har burtonpower lagt seg på akkurat samme prisnivå som fabrikken som lager rådene.. kontaktet de for å kjøpe direkte fra fabrikk og fikk pristilbud på 160 pund pr stk..

 

har aldri lagt merke til no skrift på originalstemplene..

Guest Alex_86
Posted (edited)

ok, di er ikke fra mahle kort og godt?

 

det var stempla som var i rs motoren :huh:

 

hmm, ikke helt med på den robox, skal finne et bilde av råden jeg....

 

dette er noen org.. eller noen som er byttet ut.. ser jo at di stål rådene fra burton er anderledes.. men ser da ikke ut som noe H.

 

160£ er jo dyrt

Edited by Alex_86
Posted (edited)

de rådene du har på bilde der er standar i bam råder som di kaller det i england

 

de rådene på bilde er H profil.. visst du f.eks kapper ut en bit av råden og setter den biten på høykant, så ser det ut som en H.. sett ovent ifra..

 

mahle er standar deler på rst, stemplene er også mahle..

160£ er ikke så dyrt om rådene er h profilerte, i norge koster vell smidde h profilerte stål råder en plass mellom 6-10 000 vill jeg tro..

 

edit: det er 160£ pr stykk ja, da skjønner jeg at du syns det er litt dyrt, men slik er nå bare prisene, trukke du finner det stort billigere noen plass, om du ikke finner noe brukt

Edited by hår ball
Guest Alex_86
Posted

jepp var det jeg ment med dyrt.. men hmm.. mahle er standar.. kjedlig da.

Posted

Mahle er merket på stemplet ditt. Råda er orginal ford.

 

Jeg har lurt på om hvis folket her hadde gått sammen om en gruppe-bestilling på sten partner i sverige, om han kanskje ville laga råder til cvh og hatt det på lager.

 

For de han lagerfører nå tar han:

 

Pris:1225:- med moms

Price.Export.less 20% Or Vat.number in EU

 

Noe billigere enn 160 pund.

 

http://www.stenparnermotor.se/default.aspx?NodeId=42

86 Escort RS turbo s2. Megasquirt edition.

Posted (edited)

men åssen skal vi skaffe 15 stykker? til å være med? for det stod jo minst 60 stykker der og 60/4 er 15

Edited by tuszi
Posted (edited)

sakset fra sia:

 

If you not find your rods in the list here,We special made your rods in order of least 60PCS,and the prices will be lower.

 

Tolker dette litt som om du kan spesialbestille råder som du kan få til dine egne mål. Om du vil ha lengre råder enn standar for turtall også videre. Og prisen vil være lavere enn 1225 sek.

 

Hvis det skulle blitt noen gruppebestilling ville det bli bestilt med standar mål, det vil si at han kan trykke opp noen ekstra som han kan selge til hvem som helst med cvh, hvis han føler det er marked for det.

Edited by TJ_RS_Turbo

86 Escort RS turbo s2. Megasquirt edition.

Posted
jeg er med på gruppebestilling hvis han lager råder som holder mål.. noen som kjenner til arbeidet hans?

 

Sten partner har spesialisert seg på volvo. Har en kamerat som har kjøpt en del derfra. Bland annet 2.5 liters veiv til b23 (båt-veiv som det så fint kalles), råder og stempler. Jeg har sett på rådene og ser helt supre ut. Vet ikke om disse rådene også brukes i rally-volvoer, men der kommer turtallet opp i 9k med 2.5 liters veiv.

 

Men om rådene holder mål er vel et spørsmål som må sendes til cosworth folket, siden han selger råder til cosworth.

86 Escort RS turbo s2. Megasquirt edition.

Posted
åja da blei det uaktuelt for meg sorry misforstod får vente til jeg får meg endel penger ;)

 

:D

 

Er vel uaktuelt for de fleste helt til den dagen en råde står ut av blokka. Men skal du kjøre med orginal motorstyring og ikke ha noe turtall over 6200-6500 og ikke lade over 1.2-1.3 bar trenger du nok ikke disse.

86 Escort RS turbo s2. Megasquirt edition.

Posted (edited)

Helt til det blir kjedelig. :D

 

Men da er du nok på den trygge sia, bare den får nok bensin i alle sylinderene.

 

Edit: stor skrivefeil

Edited by TJ_RS_Turbo

86 Escort RS turbo s2. Megasquirt edition.

Posted

denne posten var fin. lurte selv på å bytte råder når jeg skal ha på turbo-en.

men 6000rms på 1 bar holder vel en liten stund for meg værfall. blir vel motorbytte før det bli flere bar på meg.

-------------------------------------------------------------------

Escort MK5a, 91mod, 2.0 zetec

Guest Alex_86
Posted

er jo like greit å bytte råder hvis man skal bytte stempel gutta. ja vet mahle er navnet på stemplene.. men er et malhe stempler som følger med rst motoren org?

Posted

sitter orginalt mahle i rst'en ja.

 

jeg kjørte forsåvidt mahle-stempler som var dreid 0.8mm og orginale råder på 1.5 bar og opp tom 6k rpm.

 

en cvh har ikke noe høyere opp på rpm-skalaen å gjøre uansett....

Cosworth!

Guest Alex_86
Posted

nei, sant.. okidoki takk ole. jeg vil bare at rådene skal holde jeg

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...