Jump to content

Danita 1240 Walkie Talkie


Recommended Posts

Guest Alex_86
Posted (edited)

Den er til salgs da=)

Vet ikke om den fungerer, har ikke prøvd den. Det blir gjort imorgen. Eneste som dere kan se på bilde av antennen at den er litt defekt, men dette vil fikses før event. salg

Selges h.b.o. 500,- + frakt

 

Danita 1240

Danita 1240 er en kompakt og lettbetjent 27 MHz mobilstasjon i moderne design. Apparatet har alle 40 kanaler, og full 4 watts utgangseffekt. Danita 1240 har også hurtigvalgs knapp for raskt kanalskift til kanal 9 og 19. Danita 1240 er prisgunstig og har det du trenger for effektiv kommunikasjon, og med sine små fysiske mål er 1240 lett å montere.

Tekniske spesifikasjoner:

Mottaker:

Følsomhet: 0,7 µV

Selektivitet ved +/-10 KHz: 60 dB

Squelschfølsomhet: 1,0 µV

LF utgangseffekt: 1,2 watt

 

Sender:

Utgangseffekt maks: 4 watt

Modulasjonstype: FM

Deviasjon: 1,5 kHz

 

Generelt:

Kanaler: 40 (CEPT)

Spennning: 10,8 - 13,8 V (DC)

Strømforbruk (sending) : 1,5 A

Strømforbruk (mottak) : 200 mA

Dimensjoner mm.(BxDxH): 135 x 170x 35

 

denne er fortsatt til salgs: Rst Bensinfordeler Og Luftmassemåler

 

Har også Nissan Bluebird 86-90 forstillings delær og bakstillings delær... vet.. ikke akkurat riktig forum, men kunne jo hende noen hadde interesse dog

Edited by Alex_86
Posted

Vet av erfaring at dette er en genial sak å ha når flere er ute på langtur :) . Når alle her danita da selvfølgelig :P

 

Meget bra rekkevidde også på de der :)

Kristian Løvland----------1989 Ford Sierra Cosworth 2wd Wolf               Prosjekttråd her
 

Guest Alex_86
Posted

den øverste delen der går det en spole lignende sak da... som du ser på bilde... den er da løsnet fra den underste delen.. men dette skal jeg fikse i helgen da jeg først kommer hjem da:-)

Posted

men disse frikvensene som denne har, er det noen stander frekvenser slik at det går å få kontakt me andere radioer eller bare de som er helt like. eks taxi, lastebiler og annet?

signatur.jpg
Guest Alex_86
Posted

du kansnakke med andre på de frekvensene

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...