Jump to content

Thmz

Gjest
  • Posts

    33
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Thmz

  1. Nei desverre. Ikke den samme ser det ut som.
  2. Komplett Rs turbo motor med gir, drivakslinger og ledningsnett til salgs. Lite slark på turbo, så ikke noe farlig. Starter å går. Kom med bud, men ingen skambud. Escort mk4 cabrio deler til salgs også, om interessert. kan selge komplett karosseri. Escort mk4 framfanger type Delta 4 og sideskjørt i samme serie til salgs! Framfanger er tilpasset med feste og er ulakkert, sideskjørt også ulakkert og ubrukt. stylingen finner du på czt.no's sider. selges samlet 5 000,- nypris 8814,- kjøper betaler frakt. Original rs turbo s2 intercooler selges 750,- kjøperen betaler frakt. har en escort mk4 rs turbo cabriolet delebil, så kom med forespørsel på deler + bud : ) nåes på telefon 45 24 19 19 og pr. mail: thomaslundemo@hotmail.com
  3. tenkte å selge motor + gir + drivverk i ett egentli, skal ha 14 000 for alt
  4. har ikke bildet atm, men interiøret fra xr3i, småslitt. stoffstoler
  5. Selger nå min Rs turbo cab i deler grunnet at jeg aldri får dette godkjent på biltilsynet! Motor, drivverk, bremser, dempere,fjører og interiør! Originale hjulbuelister og skjørt! kom med bud Thomas 41658060 Trondheim kan sende
  6. ja du er ikke alene der gitt ; (
  7. dropper hele godkjenningsprosessen, ikke noe vits.. da må jeg dra til sør-sverige eller tyskland på labratorium å få den testa.. koster skorta!! men neste helg drar jeg å kjøper en godkjent ombygd rs turbo cab.. så blir rs turbo i deler til salgs har prøvd, men de bare henviser meg til han.. eller så har de 0 peiling.. blir så fi**e forbanna!!
  8. du tror det ja ? snakket med bt i dag.. hjelper ikke at et Ford verksted går god for at bilen tåler ombyggingen. bilen min må til et "uavhengi TUV labratorium" i sør-sverige eller i tyskland! jeg spurte han om hvis jeg tok kontakt med de, å om de hadde testet en escort xr3i cab, kan jeg da få tilsendt papirer fra den bilen som ble testet. å da sa han at det hjelper ingenting, for på det papiret står ikke chassynummeret mitt. begynner å gi opp dette her altså
  9. haha ja det hadde gjort deg
  10. altså det BT sa til meg var at jeg måtta ta kontakt med en "godkjent" ford forhandler som kan gå god for at min escort xr3i cabriolet tåler ombyggingen, å det sa vedkommende på kverneland bil at han kan skrive under på.. da må vel dette holde? å ja, det går en del godkjent ombygde rs turbo cab'er rundt om i landet. men som BT sa "de ombygde rs turbo'ene som du sikter til, er godkjent i en tid da ansatte hos BT så litt mellom fingrene, å mye rart foregikk" enn å si noe sånt ?
  11. okei, så når Kverneland bil (ford forhandler) kan gå god for meg, så vil det si at godkjenningen er i boks hvis alt annet stemmer ? You guys made my day!!
  12. nå har jeg prøvd 3 andre trafikkstasjoner, men til ingen nytte.. alle sier det samme.. hva f kan jeg gjøre med dette da?
  13. ja har tenkt på dette, men Trafikkstasjonen på sluppen i trondheim er rett ved siden av meg. å han jeg snakket med var den mannen som godkjente biler. men jeg fikk høre at trafikkstasjonen i namsos ikke var fullt så streng. Så skal holde dere oppdatert
  14. setter stor pris på hjelpen fra dere! men nå har jeg et større problem!!, jeg har fått taki vognkort fra 2 stk godkjent ombygde rs turbo cab'er, å i dag har jeg vært i kontakt med biltilsynet. jeg har papirer på at donorbilen jeg tar drivverk, bremser, motor osv ifra, er stemplet fra godkjent verksted at alt det vesentlige er byttet. (dette er og en godkjent ombygd rs turbo, ikke cab) jeg har snakket med Killingberg på Trondheim trafikkstasjon, å han sa at det er uvesentlig at andre har fått godkjent disse bilene med rs turbo, og at det var mitt karroseri vi snakker om, å daværende tidspunkt de ble godkjent på var i en tid da "reglene ikke var så strenge"! å jeg sa at det fortsatt i dag er det samme karroseri og at en spade som ble godkjent i 2003, kan vel også bli godkjent i 2009 ? Han sier at han ikke kan se at det står noe om hva "kontolløren" tok utgangspunkt ifra når han godkjente den bilen jeg oppgir. Min bil er 90 HK. å da mener han at det blir for stor effektøkning!?, å da sa jeg at jeg vet at escort xr3i cab ble rullet ut fra fabrikk med 108hk, men OGSÅ det var uvesentlig siden det var MIN bil vi snakket om!? han snakker stikk i strid mot det han har sagt tidligere!! Jeg fikk beskjed om å få taki papirer på om råkarroseriet mitt tåler ombyggingen fra 90hk til 132hk. Da skal det vel være nok å oppgi chassy/regnr fra andre biler som har fått godkjent dette? Hva skal/kan jeg gjøre med dette?
  15. ja det er nok biltilsynet du må til for å godkjenne ja, har visst allti vært det. men det jeg sliter med er å få taki en rs turbo som er godkjent ombygd (cab). for å få papirer på at karroseriet tåler vridningen!
  16. akkurat det å få taki et reg.nr som er problemet takker for alle svar! ser på finn osv vær dag.. men ingen værken svarer på mail eller noe.. så dette skulle visst blir vanskelig =\ er en kompiss av meg sin cab, ikke godkjent den heller =\
  17. olek hadde solgt rs'n sin til en annen en på forumet her, å han igjen hadde også solgt den videre.. så er ikke mange som er keen på å ippgi reg nr så lett skal det ikke være. men hadde satt stor pris på om noen kunne sagt ifra om dere kom over samme sak, en som har godkjent rs turbo cab!
  18. noen her på forumet du tenker på da eller ? jeg kunne VIRKELIG trengt å snakket med noen som har fått godkjent dette. skjønner ikke helt hvordan de har fått til det, når biltilsynet aldri har hørt om dette, å når de er så nedlatende til akkurat dette.
  19. godt på vei er jeg vertfall ikke.. nå får jeg problemer med at motoren min er 86 mod å karroseriet er 89.. krav om KATALYSATOR! blir helt oppgitt av bilnorge! de er ute etter trimmerne, men når noen skal være ærlig å redelig å ha alt på sin side, så blir det et helvette å få det til. jeg vet at escort mk4 cab ble levert som 105 hk, men noen som vet om noe annet ? det er snakk om en effektøkning på 28 hk! dette er noe jeg må dokumentere at karroseriet tåler, hvor skal jeg får taki det da? har prøvd alle fordforhandlerne men ingen kan gi meg svar på dette! kan selvfølgelig kjøre bilen på ford å at de ser at alt det vesentlige er byttet om, som drivverk, bremser å stabstag, men hva hjelper det når ingen kan få taki papirer på om karroseriet tåler "vridningen" av effektøkningen ? blir sykt oppgitt av dette her. setter pris på interessen her
  20. er jo ikke snakk om at ford skal godkjenne noe som helst? jobben til ford i mitt tilfelle er om escort cab'en tåler ombyggingen med hensyn til vridning etc.
  21. men hvorfor spør da biltilsynet om det ?
  22. skjønner ikke hva de gjør på en fordforhandler når de ikke engang kan besvare spørsmålene til kunden.. ikke minst sende de til noen som kan det di snakker om.. rar verden vi lever i gitt skal høre med olek.. kanskje han har noe lurt på lager : )
  23. har tenkt på dette, men er det lov til å registrere ned da? da har jeg jp 75 kg mere å gå på
  24. 1010 kg veier min også, men når jeg har trukket ifra vekta til passasjerene, så er det igjen 30 kg av totalvekta på bilen. ergo så mener jeg at rs turbo motor, drivverk å bremser er tyngre enn det originale ?
×
×
  • Create New...