Jump to content

and

Admin
  • Posts

    8107
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by and

  1. FCN og VCCN holder en felles sessongåpner 4 mai på Gardermoen. Det blir som normalt, men VCCN holder også en premiert utstilling for Volvo. Det som blir nytt er at vi deler depo i to. Ford og alle som skal kjøre parkerer nærmest banen nede i sør som vi alltid gjør. Volvo får halve depogrusen opp nord. Det blir også egen publikumparkering for alt som ikke er Ford eller Volvo. Siden VCCN får nordsiden av depo tar de også ansvaret for innslipp og styring av parkering samt betaling for alle som ikke kan vise FCN eller VCCNklubbmedlemskort. NB! FCN eller VCCNKlubbmedlemskort MÅ fremvises ved innsjekk, om dette ikke kan fremvises må du betale. VCCN tar kun VIPPS. VCCN har en plan om å fyre grillen mellom kl 12-14. Det blir da salg av pølser og brus mellom 12 og 14 mot betaling i VIPPS.
  2. Hundre ting som skjer på en gang, men har hatt møte med Volvo Car Club Norway, og vi er enige om å slå oss sammen til en felles sessongåpner 4 mai 2025. Blir som normalt, men VCCN holder også utstillingstreff for Volvo. VCCN blir det første dere møter ved innkjøringen, og VCCN tar derfor styringen på betaling. VCCN bruker kun VIPPS så det blir en første for FCN. Tråden for årets sessongåpner sammen med VCCN https://www.fordclubnorway.no/forum/topic/83551-ss7sessongåpner-gardermoen-4-mai-2025/
  3. Årets første! Søndag 4 mai 2025. Tid: Oppmøte fra kl 11.00 Avslutter kl 18.00 eller før om alle har fått nok. -MÅ ha skilt på bilen. Hvite, grønne eller røde er det som gjelder denne dagen. Priser (per sjåfør): Bilen(e) er gratis da det er sjåførene som betaler. FCN og VCCN Klubbmedlem er GRATIS. Vis ditt digitale medlemskort. Ikke-medlem er 500kr. Kun VIPPS som er betalingsmåte denne dagen da VCCN står i porten/innkjøringen så alle som ikke kan vise FCN eller VCCNmedlemskort må bruke VIPPS. Ta med hørselvern til de minste. Kart og veibeskrivelse: https://www.norgeskart.no/#!?project=seeiendom&layers=1003,1014,1015&zoom=14&lat=6677656.41&lon=284939.05&panel=searchOptionsPanel&markerLat=6677656.414492187&markerLon=284939.049609375&p=searchOptionsPanel&sok=Gardermoen Trenger du en adresse så bruk: Blikkvegen 138, 2050 eller 2067 Jessheim. Da er du like ved innkjøringen til Gardermoen Raceway.
  4. Årets siste. Søndag 28 september 2025. Tid: Oppmøte fra kl 11.00 Avslutter kl 18.00 eller før om alle har fått nok. -MÅ ha skilt på bilen. Hvite, grønne eller røde er det som gjelder denne dagen. Ta med hørselvern til de minste. Kart og veibeskrivelse: https://www.norgeskart.no/#!?project=seeiendom&layers=1003,1014,1015&zoom=14&lat=6677656.41&lon=284939.05&panel=searchOptionsPanel&markerLat=6677656.414492187&markerLon=284939.049609375&p=searchOptionsPanel&sok=Gardermoen Trenger du en adresse så bruk: Blikkvegen 138, 2050 eller 2067 Jessheim. Da er du like ved innkjøringen til Gardermoen Raceway. Kommer mer informasjon her nærmere dagen, men nå har du en dato.
  5. Doran er på gang med begge RS200 i år. Mye preik i begynnelsen, men det tar seg opp når karbonen demonteres samt en kikk på nye deler. Spennende!
  6. Fonda Escort RS Cosworth. RWD. K20 720hk. BMW 335i girkasse. Er bare en ting som trigger meg på dette bygget, og det er tyskerstuket på hjulbuene bak. Kjøpt som en LS V8, men dagens eier har byttet til Honda K20. Her er kanalen til eier. https://www.youtube.com/@JamieP.London
  7. Tror du må lage selv. Reprostål til Sierra i år 2025 er triste greier når man er blitt vant med Escort Mk2. Feks www.magnumclassicfordpanels.co.uk har kun tre platedeler listet. Kanaler og skjermbuer til stasjonsvogn. Skulle tro det var et større marked. Dørskinn feks til både lang og kort sidedør det burde gå kjapt ut av døra? https://www.veng.no har heller ikke mye å tilby Sierra Mk1.
  8. Enda en BTS! Denne gang fra løpet. Her er det høyt nivå på hele gjennomføringen. Er også glimt av Fiesta Special ved 20:50min.Synd det kun er japansk tekst. Rally i front og rallycross etter Bstolpen. En skikkelig hockeysveis for bruk i Time Attack?
  9. Jon har svingt innom tråden. Det er jo en start. Hatt en snakk med folk bak tiltaket i dag, og vi strekker på svarfristen. Så svinger Jon kanskje innom med bil om 16 uker jeg kan passe på der jeg sitter på nett med kald kjøler?
  10. FCN på GATEBIL Rudskogen 10-13 juli 2025? Mer info finner du her med en kort svarfrist: https://www.fordclubnorway.no/forum/topic/83541-fcn-på-gatebil-rudskogen-10-13-juli-2025/
  11. Fikk en henvendelse om det var interesse for FCN å stille på Showgarden Rudskogen 10-13 juli 2025? Konseptet er at det ønskes en tidsreise tilbake til "fortiden". Det ønskes 2-6 FCNbiler, det ønskes partall så ingen 3 eller bare 5 biler. Det blir plass til klubbtelt, og det blir strøm så man er pålogget den moderne sivilasjonen når man sitter å repper klubben. Kort svarfrist på dette da det ønskes svar allerede fredag 21 mars. 2025 er ikke det samme som 00tallet så her var det bare å argumentere for å strekke på svarfristen. Selv så synes jeg dette er kult nok til at jeg kan fikse til noe om det er interesse for å stille ut biler som har en tilknytning til FCN. Gjør ikke noe om du er gammelt medlem/gjest uten årets 2025 medlemskap, men ja trenger at det er en "forbindelse" til FCN når det først skal være FCNklubbstand.
  12. Da ser det ut til at jeg skal i møte den nærmeste fremtiden for å gjøre sessongåpneren søndag 4 mai til en større greie. Fortsettelse følger.
  13. Bilopphuggere? Prøv https://finndel.no og https://www.bruktdel.no
  14. Rette stedet å spørre om Mondeo er her: https://www.fordclubnorway.no/forum/forum/12-mondeo/ Tråden din flyttes. Velkommen til forumet.
  15. Fjoråret var en evig opptur så i år blir det en sessongåpner i tillegg til sessongavsluttning! Den gode følelsen fortsetter inn i dette året også. Det blir to søndager på Gardermoen i år 2025. Begge dagene er det bedriften Trackday.no som kjører dagen før på lørdagen så da bør det være bra børstet for dekkrester og grus på asfalten. Sessongåpner Gardermoen søndag 4 mai 2025. Sessongavsluttning Gardermoen søndag 28 september 2025.
  16. Race Retro 2025 skjer denne helgen, og samtidig holdes det auksjon på lørdagen. Livesending begynner kl 12.00 https://www.youtube.com/watch?v=SQAJnWZ5vo8 Har laget noen auksjonstråder fra Iconic Auctioneers og RM Sotheby's før, men tenker det er bedre å samle de alle i en tråd? Så blir det lettere å holde oversikten over tid på biler og verdier. Race Retro 2025 katologen: www.the-iconic-sale-at-race-retro-2025-collectors-cars To av de mest interessant bilene er nummer 1 av Prodrive P25 og RS200 S med bare en eier! P25: Prodrive P25 RS200 S: 1990 RS200 S Her er video av overleveringen. Det følger med alt som trengs for å lage venstreratter om kjøper vil sitte på riktig side. Ganske så unik RS200 og eierhistorikk! Kjørt 32000km på 34 år.
      • 3
      • Like
  17. Var en god følelse å være tilbake på Vålerbanen i fjor så det er den glede å fortelle at det også i år blir to Vålertreff sammen med VACN! Det første blir fredag og lørdag 6-7 juni 2025. Det andre blir fredag og lørdag 22-23 august 2025. Da har dere datoer. Vi skal spikre litt detaljer i nær fremtid så mer informasjon, egne trefftråder og faceevent kommer senere i løpet av februar. Det er i allefall planen. Vålertreff er ikke det eneste som planlegges så det kommer mer senere bare ting blir klart.
  18. Spørsmål om Focus postes her: https://www.fordclubnorway.no/forum/forum/8-focus Tråden din flyttes fra Generell bilprat. Velkommen til forumet.
  19. Dette er noe jeg har ventet på. Ti år siden det hele begynte på Hakone Turnpike. Nå er det i gang i gjen på nytt sted. 6 kilometer på Maniwa Kiyama kaido. Det ble laget en promofilm i forkant. Og har du ikke fått nok så er det også en BTS fra promoen.
  20. Serveren er under oppgradering, og for de som savner en epost så er den på vei nå.
      • 1
      • Like
  21. Er som grcossie skriver. Det går mest i Continental og Nokian. Det er noen år siden helårsdekket Cooper Discoverer var det eneste dekket og referansen på vinterdekk til større 4x4. I dag er det flere og bedre vinterdekk å få kjøpt, men du får som regel hva du betaler. Conti og Nokian er vinterdekkene som ligger på øverste hylle. Du skriver ikke hvilken Rangermodell du har, men Nokian Hakkapeliitta LT3 er populært på Ranger Raptor. Pigg er en selvfølge på 4x4 som også kjøres i 2wd/rwd selv her på Østlandet.
  22. and

    Essen Motor Show 2024

    Nye M5 på KWstanden foliert i Toxic green minner om Giulia fra 6 Underground. Men blir det for svært til å bli den nye E34/39? Minner mer om en 7er enn en 5er. E39 er en legende. Det er to biler jeg husker fra Gone in 60 seconds. Elenor og E39 540. Åtter og manuell i de begge. En gammel og en ny den gang for 24 år siden. Hvilken følelse å entre det nye årtusen og tiåret med den leievideoen! 2020 og opp var ikke slik jeg tenkte fremtiden. Nå var heller ikke en septemberdag i 2001 hva jeg hadde på bingobrettet sommeren 2000 gira opp som jeg var på Gone in 60 seconds, men i ettertid så var det vel der det så smått begynte å gå i utforbakke. Og nå er vi her. Om noen lurer så ja det er nok på tide å se Gone in 60 seconds for endte gang. Vil aldri gå lei den eller 00.
  23. and

    Essen Motor Show 2024

    Majorette er 60 år.
  24. Årets EMS lukket dørene på søndag så da blir det å lete opp noe bra snutter derfra. Den første er slikt som ungdommen liker. Glimt av en Mk2 Focus RS som fotobomber en Zupr4. Eneste måten den tyske F&Fgenerasjonen fanger en Ford i linsen. Den andre er slikt som halv/gamlingene liker. EMS er mer enn JDM, Pandem, BMW og dekkstrekk. Da er det også stor sjanse for at det blir bildegalleri. Er det Boomer så er det boomer.
  25. Motoren er ikke kontroversiell. Fonda er innafor. Vi treffer jo med Honda siden mange år tilbake, og har ikke tenkt å slutte med det i fremtiden. Girkassen har jeg hørt navnet på, men aldri kikket nærmere på så arti at den dukker opp her. Satt å ventet på noe oppdatering på XR4i, men det skjedde ikke her heller.
×
×
  • Create New...