Jump to content

FM04

Gjest
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by FM04

  1. huff, høres dyrt ut Jeg har ikke peiling selv, men kan gjengi det en "hobbymekaniker" på jobb mente: Har mente at han hadde vært borti en og hørt om flere mondeoer i denne årsklassen som hadde lignende problemer av ulik grad, og at dette kom av et problem med styringsenheten. Han mente det kunne være en pakning på denne som var dårlig, slik at det kom til fukt. For å sjekke dette kunne jeg få lånt meg en tilsvarende styringsenhet som ikke var feil med, og prøve den i stede. Men det blir vanskelig når det kan gå uker mellom hver gang problemet dukker opp... Han som fortalte dette har ikke kjempeerfaring, så jeg blir usikker. Noen andre som har hørt om eller har noen formening om dette?
  2. Hehe, bra at noen andre stilte det "dumme" spørsmålet, så slapp jeg å gjøre det Lurer nemlig på akkurat det samme=) Jeg glemte å skrive det, men dette er ikke en feil som dukker opp daglig, det kan faktisk gå et par måneder her også. Det kan skje to dager på rad, og det kan skje med uker i mellom. Veldig varierende. og av en eller annen grunn så har det kun skjedd når jeg kjører, aldri når samboern min kjører:P Men så bruker jeg bilen mest.
  3. ingen feilkoder nei. kun det at glødelampesymbolet blinker. aner ikke hva det betyr? fant ingen ting i instruksjonsboka på det.
  4. Hei. Er ny her. Har en ford mondeo 04 st.vogn TDi med triptonic girkasse. Har en del merkelige feil som jeg lurer på om noen andre er plaget med? Det største problemet er at bilen kan finne på å stoppe av seg selv, den "slår seg av" rett og slett! Det skumle er at dette kan skje i alt fra krypefart, som når jeg slakker av før et kryss, og i 80 km/t med gassen inne... Har hatt et par skumle tilfeller i vinter for å si det sånn. Fellesnevneren er at det virker som at det skjer på kald bil, jeg har aldri kjørt langt før det inntreffer. Og like før så begynner glødelampe-symbolet å blinke. Dette symbolet kan også begynne å blinke uten at bilen stopper av den grunn, men den blir annerledes å kjøre, mer dau på en måte (girer ikke like lett, sliter med å komme opp i fart). Det funker alltid å starte og stoppe bilen. Ellers kan ESPen slå seg av og nekte å slå seg på igjen, også da må bilen startes og stoppes. En annen gjenganger er at alle instrumentene slutter helt å virke. Da må batteriet kobles av i et par minutter og kobles på igjen for at det skal funke. Vi har nevnt alt dette for verkstedet (ford-verksted), de påstår at de ikke har hørt om det før, men har prøvd å legge inn programvare på nytt igjen bla.a. Det har ikke funket. De mener da at det kan være styringsenheten som er feil med. Dette har også en jeg kjenner nevnt, og han mente det var en gjenganger på denne modellen. Noen her inne som har hørt om feilene før, eller er plaget med det samme selv? Litt kjipt å eventuelt bruke mange tusen på ny styringsenhet hvis det ikke er den som er feil! Har ikke veldig peiling på bil selv, så jeg aner igrunn ikke, men håper noen kan hjelpe
×
×
  • Create New...